CanadaFlag       PolandFlag

POLTEL COMMUNICATIONS    


Poltel
Communications

Start

Serwis

Stawki

Pytania

Kontakt


Internet


Domowa Linia


Dzwoń za $2.95 w całym rejonie GTA (905)
Powiedz innym o Poltel Communications

PoweredBy
(c) 2000-2017

 

Często zadawane pytania

Na tej stronie odpowiadamy na często zadawane pytania. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, prosimy o wysłanie ich do nas (forma na dole strony).

Jaka jest róznica miedzy Kartami Telefonicznymi, Kodami i Bezpośrednimi Polączeniami?
Na kanadyjskim rynku istnieje wiele rodzajów serwisów telefonicznych. Ogólnie, rozróżnia sie następujace typy:

  • Karty Telefoniczne - trzeba najpierw zadzwonić na centralę (lokalny numer). Kiedy centrala odbierze, trzeba wprowadzić numer Karty, potem tajny kod (PIN), a dopiero poźniej numer telefonu gdzie się chce zadzwonić. Za karty telefoniczne płaci się zazwyczaj z góry, są one w różnych nominałach ($5 - $50).

  • Inne typu "zadzwoń najpierw na centralę" - podobne do kart telefonicznych, ale zazwyczaj nie trzeba wprowadzać numeru Karty ani kodu PIN. Numer linii, z której sie dzwoni (CallerID), jest używany przez centralę do rozpoznania klienta. Ten numer musi być wcześniej zaprogramowany na centrali, żeby zacząć dzwonić.

  • Kody - czasami nazywane "okazjonalnym dzwonieniem (Casual Calling)". Trzeba wykręcić siedmio cyfrowy kod przed każdym numerem telefonu. Ten typ jest szybszy od poprzednich dwóch, bo nie trzeba czekać na centralę zanim odbierze, numer telefonu wykręca się zaraz po kodzie. Kody pozwalają mieć linie telefoniczne zarejestrowane u jednej firmy telefonicznej, ale dzwonić "okazjonalnie" używając serwisu innej firmy (z niższymi stawkami).

  • Bezpośrednie Połączenia - najszybszy i najwygodniejszy typ połączeń, jest on czasami nazywany "równym dostępem (Equal Access)" lub dzwonieniem "1+". Nie trzeba wykręcać żadnych dodatkowych numerów ani kodów, tylko numer telefonu gdzie się dzwoni (1+ dla Północnej Ameryki, lub 011+ dla pozostałych krajów). Ten typ wymaga najbardziej zaawansowanych technologii i jest zazwyczaj oferowany przez duże firmy. Żeby używać tego typu, trzeba najpierw zarejestrować swoje linie u danej firmy telefonicznej (często nazywane "zmianą firmy telefonicznej"). Bezpośrednie Połączenia są preferowane przez większość klientow.

Poltel Communications oferuje Bezpośrednie Połączenia dla wygody i szybkości, oraz Kody dla tych, którzy nie chcą zmieniać swojej firmy telefonicznej.

Jak porównywać stawki Poltel ze stawkami innych firm?
W Kanadzie jest duzo firm telefonicznych. Oferują one rożne typy serwisu i często bardzo trudno jest porównywac ich stawki. Wiekszość "nie za bardzo reklamowanych" szczegółów znajduje się tylko w druku pisanym "drobnym maczkiem". Ponizej podajemy kilka ogólnych wskazówek jak porównywac różne oferty:

  • Wybierz odpowiadający Ci typ serwisu (opisane powyżej) i porównując stawki róznych firm upewnij się, że odnoszą się one do tego samego typu. Poltel: Bezposrednie Połączenia i Kody.

  • Czasami reklamowane stawki są bardzo niskie, ale firmy pobierają dodatkowo za połączenie (np. $1-$2 dodatkowo za każde połączenie), za pierwszą minutę (np. 50% wiecej za pierwszą minutę), za utrzymanie konta (np. księgowość, wysyłanie rachunków), za miesięczne opłaty (np. gdy rachunek jest ponizej pewnej sumy), lub za inne rzeczy. Poltel: żadnych dodatkowych opłat, płaci się tylko za liczbę wydzwonionych minut pomnożonych przez stawkę kraju, do którego się dzwoni.

  • Niektóre firmy oferują niższe stawki dla normalnych połączeń głosowych, a wyższe dla wysyłania faksów (reklamując tylko niższe stawki). Faksy nie mogą być wysyłane używając połączeń i stawek głosowych, prawdopodobnie z powodu zredukowanej jakości tych połaczeń, nie nadających się do transmisji danych faksowych. Poltel: te same stawki dla połaczeń głosowych i faksów, ta sama wysoka jakość dla przesyłania głosu i faksów.

  • Niektóre firmy oferują niższe stawki wieczorami oraz w Soboty i Niedziele, a wyższe w ciągu normalnych dni i godzin pracy (reklamując tylko niższe stawki). Poltel: te same stawki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  • Niektóre firmy liczą czas rozmów w pełnych minutach, inne natomiast z dokładnością do 6 sekund (z 1 min. lub 30 sek. minimum). Podczas gdy 6 sek. dokładność jest generalnie lepsza od 1 min., prawdziwy koszt rozmowy zależy od podstawowej stawki minutowej i długości rozmowy (gdzie im dłuzsza rozmowa tym lepiej mieć niższa stawkę minutową niż lepszą dokładność liczenia czasu). Poltel: niskie podstawowe stawki minutowe, czas rozmów w pełnych minutach.

  • Czasami reklamowane stawki są niskie, ale są dostępne dopiero po podpisaniu długoterminowego kontraktu z firmą telefoniczną. Poltel: żadnych długoterminowych kontraktów do podpisywania, można zrezygnować w dowolnym czasie.

Dużo innych rzeczy można brać pod uwagę porównujac różne firmy, włączając obsługę klientów w rodzimym języku, obecność w lokalnym środowisku, inne oferowe usługi, itp.

Jak szybko można zacząć używać serwisu Poltel?
Zazwyczaj potrzebujemy około 1-2 pracujących dni, żeby aktywować linie na Kody, oraz około 3-5 dni na Bezpośrednie Połączenia.

Czy Poltel pobiera jakieś opłaty za aktywację linii?
Nie, nie ma żadnych opłat, żeby aktywować linie i zacząć używać naszego serwisu.

Chcę używać Kodow. Czy muszę zmienić swoją aktualną firmę telefoniczną na Poltel?
Nie, nie trzeba zmieniać firmy, linie pozostaną zarejestrowane z aktualną firmą telefoniczną (ta firma nawet nie będzie wiedziała, że używasz naszego serwisu). Musisz jedynie podać nam numery swoich linii, żebyśmy mogli odpowiednio zaprogramować nasz serwis Kodów.

Dlaczego stawki do miedzynarodowych numerów komórkowych mogą być wyższe?
W większości krajów istnieją specjalne numery telefoniczne, do których dzwoniąc płaci sie więcej. Najczęściej są to numery komórkowe, gdzie dzwoniący (a nie odbiorca) płaci za czas eterowy (airtime). Lista specjalnych numerów w każdym kraju może by udostępniona.

Czy Poltel ma coś wspólnego z My Free Telecom, dostępnego z tej strony internetowej?
Poltel Communications i My Free Telecom są oddziałami tej samej firmy VSOFT Inc. My Free Telecom oferuje darmowe połaczenia telefoniczne w całym rejonie GTA (dookoła Toronto), natomiast Poltel Communications oferuje konkurencyjne i tanie połaczenia do pozostałych miejsc, nie objętych darmowym serwisem z My Free Telecom. Oferując darmowe połączenia do tak wielu miejsc, na ile tylko możemy sobie pozwolić, możemy zaoszczędzić naszym klientom jeszcze więcej na połączeniach telefonicznych.


Dodatkowe pytania

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, prosimy o wysłanie ich do nas. Możesz także skontaktować sie z nami przez telefon lub fax.

*Twoje Imie i Nazwisko:

*Twój E-mail:

*Dodatkowe pytania:


*Wymagane dane. Wszystkie wpisane dane na tej stronie będą użyte tylko przez Poltel Communications. Nie udostępnimy żadnych Twoich danych osobistych innym.

 

  Start | Serwis | Stawki | Pytania | Kontakt | Internet | Domowa Linia |

Copyright (c) 2000-2017 Poltel Communications, division of VSOFT Inc. All rights reserved.